بازیگران اصلی بازار فارکس چه کسانی هستند؟

بازیگران اصلی بازار فارکس
تمامی بازارهای مالی دنیا تحت تاثیر عواملی قرار دارند که این عوامل در تعیین قیمت کالای عرضه شده تاثیر دارند، به طور کلی مهم ترین عوامل موثر در یک بازار مالی را با عنوان بازیگر اصلی بازار می‌شناسیم؛ بازار فارکس نیز مانند سایر بازار های مالی 4 بازیگر اصلی دارد که در این نوشته به بررسی بازیگران اصلی بازار فارکس و نحوه تاثیر هر کدام می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

بازیگران اصلی بازار فارکس

بزرگترین بازار بورس بین­‌المللی، بازار فارکس است. در این بازار، روزانه بیش از 5 تریلیون دلار درحال جابه‌جایی است. این عدد 50 برابر معاملات بزرگترین بازار بورس سهام دنیا، یعنی بازار بورس آمریکا است. اما چه کسانی بازیگران اصلی بازار فارکس هستند که در این بازار ایفای نقش می­کنند؟

 

شرکت­های تجاری بزرگ

شرکت­های تجاری بین­‌المللی و بزرگ در کشورهای مختلف از جمله بازیگران اصلی بازار فارکس هستند. آنها با استفاده از بازار فارکس به خرید و فروش ارزهایی که دارند، می­‌پردازند.

به ­عنوان مثال، شرکت بنز زمانی که محصولات خود را در آمریکا می‌­فروشد، دلار دریافت می‌­کند. پس از آن، نیازمند این هستند که دلار با به یورو تبدیل کنند. بنابراین، با ورود به بازار فارکس، در حساب خود یورو به دلار خریداری می کنند.

 

بانک‌­های مرکزی بزرگ دنیا

بانک­‌های مرکزی بزرگ دنیا، به­ عنوان بزرگترین بازیگران در بازار فارکس شناخته می‌شوند. این بانک‌­ها با استفاده از بازار فارکس، نرخ ارز در کشورشان را کنترل می‌­کنند.

مثلاً زمانی که ارز کشور صاحب بانک ضعیف شد، حجم زیادی ارز در بازار فارکس خریداری می‌­کنند. آنها با این کار به نرخ ارز خود کمک می‌­کنند.

 

بانک­‌ها و موسسات مالی

در کنار بانک‌­های مرکزی، بانک­‌های تجاری، مؤسسات مالی و سرمایه­‌گذاری نیز در بازار فارکس فعالیت کرده و سود به‌دست می‌­آورند.

 

درواقع، بزرگترین صاحبان هج فاندهای بزرگ و مدیران سرمایه­‌گذاری دنیا در بازار فارکس فعالیت دارند. آنها دارای حجم زیادی در این بازار هستند.

 

معامله­‌گران خرد

اینها آخرین بازیگران در بازار فارکس هستند. این افراد برای به‌دست آوردن سود و معامله وارد بازار می­‌شوند. میلیون­ها انسان در سرتاسر دنیا، به این شکل وارد بازار فارکس شده و نقش زیادی بر این بازار دارند. بسیاری از آنها می­‌توانند در این بازار تأثیرگذار باشند. شما نیز اگر بخواهید می‌­توانید در قالب یکی از روش های حساب PAMM و یا مدیریت حساب به این بازار بزرگ وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *